saulo-mohana-78181-unsplash

نکاتی در باب کارآموزی برای مدیران و کارآموزان

کارآموزی در شرکت ها و کارخانه ها از مدت‌ها پیش مرسوم و معمول بوده است و یکی از بهتری راه‌ها برای ورود حرفه ای به بازار کار است. در کارآموزی رزومه ساخته می شود علایق شناسایی می شود نقاط قوت و ضعف پیدا می شود. کارآموزی سن و سال هم ندارد (گرچه در ایران تا حدودی دارد!). به عنوان فعال در حوزه نرم افزار، یک مهندس و یک مدیر، کار با کارآموز برای من همیشه جذاب بوده. کارآموزها در ابتدای جاده‌های پر پیچ خمی قرار گرفته اند و بیم‌ها و امیدها آنها مردد می کند. جذب کارآموز را از مدت ها پیش در شرکت توانا رسانه نوین آغاز کردیم و اکنون شاهد آن هستم که شرکت های دیگری نیز مشغول به جذب و پرورش کارآموزان با رویکرد مثبت و جدید هستند.

حال می خواهم از تجربه ای که در این سال ها از مربیگری و کار با کارآموزان به دست آورده ام را با شما درمیان بگذارم.

۱. کارآموزی واقعی: کارآموزی واقعی یعنی شیرجه زدن در کار واقعی و نه دوره ای برای مرور تئوری ها و یا سرپردن کارهای خسته کننده ای که کسی حاضر به انجام آنها نیست. اگر مدیر هستید و کارآموزی را جذب کرده اید باید او را در کار غوطه‌ور کنید. کار واقعی روی محصول. درگیر کردن کارآموز با مشتری و ایجاد حس مفید بودن. کار در کنار تیم. این کار نیاز به برنامه دارد. از روز اول تا آخرین روز کارآموزی برنامه نیاز است. بله این نیاز به ریسک کردن هم دارد.

اگر کارآموز هستید و واقعا برای کارآموزی آمده اید باید در کار شیرجه بزنید. در کارآموزی شما هستید که باید تشنه باشید. شما هستید که باید برای آموختن چشم باز کنید و گوش تیز کنید. کارآموزی مدرسه و دانشگاه و خانه خاله نخواهد بود.

۲. صبر پیشه کنید: مدیر جان، اگر کارآموز آورده اید صبر نیاز است. کارآموز در حال یافتن راه است. اشتباه می کند، گند می زند و کارهای شگفت انگیز نیز انجام می دهد. رفتار شما اعتماد به نفس کارآموزان را تقویت می کند و یا از بین می برد. صبوری، جدیت و در عین حال حمایت لازم است. اگر ندارید کارآموز نگیرید. کارآموز عزیز دلم، صبر داشته باش. قرار نیست در کارآموزی در چشم به هم زدنی بشوی اوستای کار و همه فن حریف. آرامش و ثبات قدم نیاز است. زحمت نیاز است. شب بیداری نیاز است. کار چند برابر نیاز است. همت نیاز است. الکی نیست.

۳. اول حرفه ای شدن. فن و دانش خواهد آمد: اگر مدیر هستید این نکته را گوش زد می کنم که اصل کار تمرکز بر مهارت های نرم است. مهارت هایی شامل:

  • ارتباط و مشارکت
  • کار تیمی
  • مسئولیت پذیری
  • حل مسئله
  • مدیریت زمان
  • ایجاد انگیزه

اگر کارآموز هستید حرفه‌ای شدن در موضوعات ذکر شده را در اولویت خود قرار دهید. یادگیری دانش فنی در کنار موارد بالا قرار دارد و هدف اول و آخر شما نیست بلکه مهارت های بالا است که شما را از بقیه متمایز می سازد.

۵. شفاف و صادق باشید: به عنوان یک یک مدیر که قرار است کارآموزی را در تیم خود پرورش دهد نیاز است تا با او صادق و شفاف باشید. این صداقت و شفافیت باعث می شود تا کارآموزان شما طولانی مدت در کنار شما باقی بمانند و به محصول و خدمات شما کمک کنند. این موضوع برای کارآموز نیز صادق است. با مدیر و شرکت خود در نهایت شفافیت باشید. شما در ابتدای راه حرفه ای خود هستید و پایه گذاری اعتماد و اطمینان برای آینده حرفه ای شما لازم است.

۶. نازک نارجی نباش: این برای کارآموز عزیزم است. برای حرفه ای شدن راه سختی در پیش است. پس با سختی ها و ناملایمت ها کنار بیایید. با اولین سختی جا نزنید و گارد نداشته باشید. اجازه دهید تا چمدان تجربه‌های شما پر از الماس های درخشان شود.

۷. بیان انتظارها: مدیر باید انتظارات خود را شفاف برای کارآموز بازگو کند. کارآموزان ممکن است از لحاظ فنی پیشرفت کرده باشند اما هنوز راه زیادی در پیش دارند و خیلی چیزها که بنظر شما بدیهیست باید برای کارآموزان مشخص شده باشد.

به عنوان کارآموز نیز باید انتظارهای خود را بدانید. ممکن است کارفرمای شما قادر به تامین تمام این انتظارها نباشد اما حداقل آنها را با کارفرمای خود مطرح کنید. به عنوان مثال انتظار شما در دوره کارآموزی این است که در یک چالش مهندسی محصول، فرصتی برای اظهار نظر داشته باشید. نترسید و آن را مطرح کنید.

۸. ارزیابی: این نکته ای مهم برای مدیران است. ارزیابی کارآموزان. در دوره های مختلف ارایه ارزیابی از نحوه عملکرد کارآموزان می تواند در هدایت آنها نقشی مهم داشته باشد. البته اگر کارآموز هستید نیز خود باید از مدیر خود درخواست بازخورد داشته باشید. این بازخورد ها برای شما نشان دهنده راه هستند که روی چه قابلیت هایی کار کنید و در کدام قابلیت ها پیشرفت داشته اید. این کار به شما امید می دهد و باعث می شود تا درک بهتری از مسیر حرکت خود داشته باشید

۹- طول دوره کارآموزی: نکته مهم برای مدیرها: کارآموزی کمتر از ۳ ماه مفید نخواهد بود هر چقدر هم که کارآموز شما از نظر فنی کار بلد باشد، مهارت های نرم است که نیاز به زمان کافی برای پرورش دارد. حتی بعد از ۳ ماه کارآموزی هم بسیاری از کارآموزان در مهارت های نرم ضعیف هستند.

در انتها، کارآموزی برای شرکت ها و کارآموزان فرصتی است پر از تجربه های ناب یادگیری و پیشرفت که نتایج آن می تواند برای کل یک صنعت مفید باشد. پس اگر برای آن جدی هستید برنامه ریزی را آغاز کنید و زمان را از دست ندهید.

لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش کامنت ها برای من و خوانندگان بنویسید. نوشته ها بیشتری در وبلاگ کارادمی در ویرگول هست که از شما دعوت می‌کنم آنها را نیز مطالعه نمایید.

همچنین درصورتی که مایل هستید تا در دوره Front-End آموزش و کارآموزی انجام دهید دوره های بوت‌کمپ کارادمی را توصیه می کنم.